LESENA IKONA 2019

15. oktober, 2019
Mesto oblikovanja, Dunajska cesta 123, 1000 Ljubljana

PROGRAM

12.00–12.30

Kosilo

12.00-22.00

SEJEM LESENA IKONA

12.30–18.00

LESARSKA KONFERENCA

12.30–14.55

PREDSTAVITVE NAGRAJENIH PROJEKTOV IN PODELITEV NAGRAD: BIGSEE WOOD AWARD WINNERS V KATEGORIJAH: HIŠE, MESTO IN SKUPNOST, INTERIER IN POHIŠTVO IN MALI LESENI PREDMETI

Glavni govorec: Ohran Nikšić, Zanat, BiH

Petr Andrýsek; Check Roots, Češka
Vitomir Vujović; Platforma Workshop, Črna gora
Mate Horvath; 4MS Design, Madžarska
Norbert Szilagy in Lehel Karoly Kovacs, Madžarska
Živa Voga in Saša Rojak; CliCques, Avstrija
Emir Salkić; Tochak, Bosna in Hercegovina
Clarissa Lorenzato; Fleko, Italija
Michaela Maresch; Commod House, Avstrija
Jernej Mali; Atelje Mali, Slovenija
Stefano Gri in Piero Zucchi; GEZA Gri e Zucchi Architettura, Italija
Stefan Hitthaler; Architecture office Hitthaler, Italija
Tomislav Pavelić, Hrvaška
Gabriela Kaprálová; ASGK Design, Češka
Zuzana Ambrozova; ai5, Češka
Vedrana Škalić; Nunc, Hrvaška
Peter Reitmayr; Reitmayr architekten, Avstrija
Marija Lukić; Studio Synthesis Architecture&Design, Črna gora
Eszter Kaderják; Mome, Madžarska
Horia Spirescu; Studio Act, Romunija
Vitomir Vujović; Platforma Workshop, Črna gora
Robert Rons; Point arhitektura, design, inženiring, Slovenija
Nuša Završnik Šilec; Enota, Slovenija
Kateřina Kupcová – Pihávková; Chic by Pig, Češka
Cristina Curelea; SoLemn, Romunija
Bogdan Rusu; Vatraa, Romunija
Maša Vukmanović; Thinkobjects, Hrvaška
Tamara Švonja, Srbija
Dea Beatovikj, Severna Makedonija
Ozge Caglayan; Ozge Caglayan Studio, Turčija
Mojca Gregorski; Kontra arhitekti, Slovenija
Blaž Habjanič, Slovenija
Barbara Goličnik Marušič & Damjan Marušić; DIPSTOR, Slovenija
Nina Tešanović, Sono arhitekti, Slovenija
Federica Toscanini; Giulio Iacchetti Industrial Design, Italija
Claudio Triassi; Bergmeisterwolf Architekten, Italija
Ivana Žalac; SKROZ, Hrvaška
Tomaš Jiraček; 440 Audio, Češka
Fabio Revetria, Lara Sappa; STUDIO OFFICINA82, Italy
Djordje Djukanović; STUDIO CHUDES, Serbia
Milan Panović; Craftka, Srbija
Christian Kroepfl, miza Nivoo, Avstrija
Aleksandar Ugresic, HOOKL UND STOOL; Serbia
Helena Dařbujánová, DAD STUDIO, The Czech Republic
Studio Moste, Slovenia

14.55-15.00

FD: Gorazd Trušnovec; Medtem, zavod za kulturo in nature, Slovenija

15.00-15.30

RAZVOJNI PROJEKTI (INTEGRACIJA, KOMPLEKSNOST, MEDSEKTORSKI PRISTOPI) 

Uvodni pozdrav, Damjan Stanonik,državni sekretar na MKGP
Prof.
dr. Miha Humar:
SRIP Pametne zgradbe in dom z lesno verigo
Bogdan Božac, Projekt Demo DOM24h : Pametni dom prihodnosti za udobno in zdravo bivalno in delovno okolje

15.30-17.00

LESARSKE NIŠE (FLEKSIBILNOST, EDINSTVENOST, OPTIMALNA STORITEV)

Lesene hiše: Predstavitev lesenih zgradb iz alpskega prostora:

  • Martin Mutschlechner, Stadt : Labor – Architekten, Innsbruck, Avstrija
  • Arch. DI Karlheinz Boiger, Hohensinn Architektur ZT GmbH, Avstrija
  • Christina Thum, TRIPLE WOOD »Kultura trajnostne lesene gradnje v EUSALP regiji«

Interierji za navtiko:

  • Tim Kos, Mizarstvo Kos Bojan,
  • Danijel Mihajlovič, J & J Design

Hotelski interierji

  • Andrej Jerina, Kolpa-Invest d.o.o.

Design pohištvo

  • Vedrana Škalić, Nunc, Hrvaška

17.00-18.00

LESARSKE POLITIKE IN STRATEGIJE: ALPSKA/JVE REGIJA 

Lesarske politike
Christina Thum
, Ministrstvo za gospodarstvo, delo in stanovanjske zadeve Baden-Württemberg, Nemčija
Višnja Košćak, Holzcluster Steiermark, Avstrija
Marijan Kavran, Croatian Wood Cluster, Hrvaška

Okrogla miza: Lesarske politike in strategije v Sloveniji – izzivi in priložnosti

Damjan Stanonik, državni sekretar na MKGP
Danilo Anton Ranc: v.d. direktorja Direktorata za lesarstvo, MGRT
Igor Milavec; direktor GZS Združenje lesne in pohištvene industrije, Slovenija
Prof. dr. Miha Humar: Biotehniška fakulteta univerze v Ljubljani, Slovenija
Bogdan Božac, Marles Hiše d.o.o.
Andrej Jerina, Kolpa-Invest d.o.o.
dr. Jernej Markelj, arhitekt
Moderator: Janko Rožič u. d. i. a.

18.00–18.20

PODELITEV GLAVNIH NAGRAD in OTVORITEV RAZSTAV

Podelitev nagrad Big SEE Wood Awards

Razstavi Big SEE Awards in

The TRIPLE WOOD & “Building in the name of people and climate” Exhibitions

Read more →

18.20

ARTPART – LES

Leseno mehko in nazaj; Cirkus na mesec
Lesni zvoki; August Braatz
Pogostitev s hrano in pijačo

Udeležba je brezplačna. Prijavite se lahko spodaj

Loading...
* Required

Partnerji

  • Center za kreativnost
  • Center za kreativnost
  • Muzej za arhitekturo in oblikovanje
  • Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
  • Fakuteta za arhitekturo
  • Biotehniška fakulteta
  • Fakulteta za dizajn
  • Univerza v Mariboru
  • Oblikovna
  • GRM NOVO MESTO - CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA, VIŠJA STROKOVNA ŠOLA
  • Advantage Austria
  • GZS
  • ZAPS
  • Društvo oblikovalcev Slovenije
  • Fundacija Brumen
  • Center arhitekture Slovenije
  • Poligon kreativni center
  • Trend nagrade
  • Piranski dnevi arhitekture
  • DESSA - arhitekturna galerija
  • Festival OHS - Odprte hiše Slovenije
  • Društvo lesarjev Slovenije
  • INŽENIRSKA ZBORNICA SLOVENIJE
  • MULTIVERSUM
  • Društvo arhitektov Ljubljana
  • www.designed.rs
  • Media Bus
  • Prozvok
  • Gozdni sklad
  • HOLZCLUSTER
  • Proholz
  • Triple Wood
  • Vivo
  • Instytut Adama Mickiewicza

Sponzorji

  • Volvo
  • Intra lighting
  • Geberit
  • Hansgrohe
  • Axor
  • Zumtobel Group
  • TEM
  • Helios
  • Pilon Aec
  • Elementare
  • Zavarovalnica Triglav
  • Bauta
  • NORICA
  • Pirc International
  • KSL STUDIO
  • Mizarstvo Košak
  • Doorsolutions
  • Strasser
  • Getzner
  • Chico
  • Breuer Bono
  • Admonter
  • Ada
  • M Sora
  • Tischlerei Traar
  • Velux
  • Kalcer
  • Kip
  • Bauder
  • Siniat & Promat
  • 3A Composites
  • Baumit
  • Ekokoncept
  • Fluidmaster
  • Gnezdo
  • Gonzaga
  • Interrier Showroom
  • Maramo
  • Menerga
  • Prefa
  • Strle Svetila
  • Toplina Kamina
  • Vistra Butik
  • Kult Interier
  • Neff
  • Eternit
  • Blum